23 kwietnia w Naszej szkole odbyły się "Niebieskie Igrzyska", w których brały udział klasy I - III smile

 

 

Na początek kilka słów na temat tego, czym w ogóle są "Niebieskie Igrzyska"? 

Niebieskie Igrzyska pierwszy raz odbyły się w 2019 roku w Gdańsku, a ich twórczynią jest Pani Anna Budzińska - Dyrektor Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. Od tego roku wydarzenie to stało się piękną formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który jak wiemy przypada 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu - jakim jest miesiąc kwiecień.

Niebieskie Igrzyska pokazują, że każdy z Nas może być świetnym sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości! Wydarzenie to pokazuje również jak wspaniale dzieci w spektrum uczestniczą w zajęciach sportowych ucząc się jednocześnie współpracy, integracji z grupą oraz rozwijania i wzmacniania więzi z innymi dziećmi.

Uczniowie klas I - III w tym dniu poszerzyli swoją wiedzę na temat autyzmu, nauczyli się hymnu Niebieskich Igrzysk oraz wzięli udział w konkurencjach sportowych. Wszyscy świetnie się bawili co wspaniale przedstawiają poniższe migawki z tego dnia oraz krótki filmik smile Zapraszamy do oglądania! laughing

 

 

Link do filmiku:kliknij!